Kdo je Dr Masaru Emoto ?

 

reklamní sdělení

 

Masaru Emoto narozený v Jokohamě v červenci 1943, je absolventem Katedry humanitních a společenských věd Jokohamské městské univerzity se zaměřením na mezinárodní vztahy.

V roce 1986 založil v Tokiu společnost IHM Corporation.

V říjnu 1992 získal na Otevřené mezinárodní univerzitě Sri Lanky (Open International University, Sri Lanka) lékařské osvědčení pro obor alternativní medicíny.

V současné době stojí v čele Všeobecného výzkumného ústavu I.H.M. (I.H.M. General Research Institute) a je emeritním prezidentem neziskové organizace mezinárodní nadace Voda pro život (International Water for Life Foundation).

Masaru Emoto se zabýval rozsáhlým výzkumem vody po celé naší planetě, ne  jako klasický vědecký výzkumník, ale spíše z pohledu originálního myslitele. V současné době je jedním z nejznámějších specialistů v dané oblasti na světě.

Jako terapeut používal při svých sezeních shluky mikroskopických vodních částic a analýzu pomocí magnetické rezonance (Magnetic Resonance Analyzer, MRA) . Při MRA se do vody vkládají určité informace ve formě HADO (což v češtině znamená „vibrace“). Úspěšné výsledky jeho terapie jej přesvědčily, že voda dokáže informace podržet i přenášet. Tuto hypotézu už po dlouhou dobu zastávaly určité skupiny lidí, jako jsou například homeopaté či nábožensky založení lidé, přestože dosud nebyla vědecky dokázána a ze strany většiny vědců bývá dokonce ignorována či vysmívána.

Masaru Emoto se inspiroval sněhovým krystalem a uvědomil si, že právě ve zmrzlé krystalové formě nám voda ukazuje svou celou a skutečnou podstatu. V roce 1994 se jeho laboratoři v Tokiu po mnoha pokusech a omylech podařilo pořídit první fotografii vodního krystalu. Od té doby bylo těchto fotografií pořízeno několik desítek tisíc. Bylo také provedeno velké množství zkoušek a pokusů v souvislosti s různými tématy, jako je „kvalita vody”, „dopad negativních a pozitivních slov na vodu”, „vliv hudby, obrázků, písmen nebo textů” nebo „síla různých druhů modlitby”. Výsledky ukazují, že hudba, slova, myšlenky nebo motlitby mají vliv na strukturu vodního krystalu, což naznačuje, že skutečně ovlivňují naši hmotnou realitu. Díky fotografii krystalu se hypotéza, že voda je schopná podržet i přenášet informace, stala viditelnou pro všechny. Vzhledem ke své nádheře jsou vodní krystaly ve stabilní a harmonické podobě navíc úžasným uměleckým dílem, které mnoho lidí chytne za srdce.

S podporou své ženy Kazuko vydal Masaru Emoto v roce 1999 na vlastní náklady publikaci Vzkazy  z vody (“Messages from Water”), což je sbírka fotografií vodních krystalů a výsledků jejich výzkumu. Publikace Vzkazy z vody se ve světě dočkala milionů výtisků a v krátké době byla přeložena do více než dvaceti jazyků.

Od té doby cestuje Masaru Emoto se svou ženou po celém světě a pořádá semináře a přednášky na téma voda a HADO (vibrace). Mezi vrcholné okamžiky jeho kariéry patří přednášky na 3. a 4. Světovém fóru o vodě v Kyotu (2003) a v Mexiko City (2006), přednáška v sídle Organizace spojených národů v New Yorku (2005), interview s holandskou princeznou Irenou a příspěvek na 1. mezinárodním spirituálním festivalu v Mexiko City (2008).

V současné době je autorem světových bestsellerů, jehož jméno se objevilo i v seznamu nejprodávanějších knih listu New York Times.

Voda a léčivá síla modlitby
Odhalení skrytého kódu univerzálního jazyka vodních krystalů.

Zjistil, že voda věrně zrcadlí vše, co se děje v naší mysli, a že probouzí naši podvědomou paměť.

 

Zázračná moc vody

 

Tato neobvyklá kniha se dívá na sílu vody z pohledu vědy, léčby a mystiky.

 

Zázračná voda

 

V knize dr. Emoto ukazuje, jak voda přenášením vibrací přirozených slov může pomoci se změnit a žít pozitivnější a šťastnější život.

 

 

Tajuplný život vody
Voda má paměť a v ní uchovává naše myšlenky a modlitby.

A protože vy sami jste vodou, pak bez ohledu na to, kde se právě nacházíte, se vaše modlitby všech ostatních koutů světa.

 

Skrytá tajemství vody

 

Doktor Emoto pokračuje ve zkoumání krystalů ledu a tlumočí nám tajemství, které v sobě skrývají.

 

Léčivá síla vody

 

Důkazy fascinujících vlastností základního životního elementu.

 

 

Skutečná síla vody

 

Léčení a poznání sebe sama.

 

Krystaly vody se objevují rovněž ve filmu s názvem Co my víme? (What the Bleep Do We Know?), který si získal velkou pozornost publika a několik filmových cen po celém světě. Hrdinku filmu představuje Marine Matlin, která získala filmového Oskara v kategorii nejlepší herečka.

V únoru 2009 se objevil dokumentární film Voda, ve kterém je Masaru Emoto se svou studií prezentován společně s ostatními uznávanými světovými výzkumníky, kteří se zabývají vodou.

Fotografie krystalu vody se v současnosti líbí všem typům lidí, od dětí až po staré lidí, nezávisle na jejich rase, národnosti, náboženském vyznání a sociálním prostředí, a stále více a více lidí je poselstvím z vodních krystalů fascinováno. V roce 2004 byla založena další laboratoř, tentokrát v Evropě v Lichtenštejnsku. V roce 2007 byla vytvořena laboratoř vodních krystalů v Technologickém ústavu pro ekologické prostředí řek (Ecological River Environment Technology Institute) na univerzitě Kyungdong v Koreji.

V uplynulých letech se Masaru Emoto setkal s předními světovými představiteli politického a duchovního života, jako je například Jeho Svatost dalajláma, Michail Gorbačov, Dr. Ervin Raszlo a Rupert Sheldrake, kteří fotografii vodního krystalu také velmi obdivovali.

Masaru Emoto je rovněž dlouhodobým zastáncem míru ve vztahu k vodě. V červenci 2003 vyzýval k účasti a zároveň se postavil do čela „Slavnosti lásky a díků vodě“ u Galilejského jezera v Izraeli. Od uvedeného okamžiku se tato slavnost organizuje každým rokem.

V květnu 2005 ohlásil vznik EMOTO PROJEKTU na konferenci nazvané Spirituální dimenze vědy a podvýbor pro uvědomění si spirituality (“The Spiritual Dimensions of Science and Consciousness Subcommittee on Spirituality”), která se konala v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. EMOTO PROJEKT je součástí akce mezinárodní dekády Organizace spojených národů Voda pro život (“Water for Life”), během níž má být kniha pro děti Vzkazy (Sdělení) z vody (“The Message of Water”) po dobu deseti let poskytována všem dětem na světě zdarma. Kniha Vzkazy (Sdělení) z vody vyšla za začátku roku 2006 a v následujících deseti letech bude dětem po celém světě rozdáno 650 milionů jejích výtisků.

V březnu 2008 Masaru Emoto založil kancelář s názvem OFFICE MASARU EMOTO, LLC. s cílem přispívat k podpoře míru ve světě. Jedná se o společnost s ručením omezeným, která se definuje jako společnost nikým nevlastněná a založená na principu účasti občanů, jako “společnost pro lidi a vytvářená lidmi za účelem plnění veškerých cílů, které si vytkla”.

Partnerem programu Dr. Masaru Emoto je společnost MAITREA.

Dr. Masaru Emoto přednášel na veletrhu Esoterika 22. – 24. 5. 2009, Výstaviště Praha Holešovice.

Ve dnech 30.-31.5. 2009 se na Novoměstské radnici v Praze uskutečnil dvoudenní seminář Skrytá síla vody.

Významný japonský vědec, který se zabývá výzkumem vody. Pomocí originální fotografické metody se mu podařilo zachytit na fotografiích strukturu krystalů vody.

Vědeckým výzkumem prokázal, že je voda významným nosičem informací a také to, jaký význam má pro naše zdraví. Dr. Masaru Emoto se významně podílel na vývoji karafy Water Star a na výběru polodrahokamů a jejich rozmístění ve dně karafy.

Pokud si uvědomíme, že se lidské tělo skládá ze 70 procent z vody, potom je zřejmé, jaký vliv na náš organizmus může mít právě kvalita vody, kterou pijeme.

reklamní sdělení

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..